Hamilelik Dönemi

Ultrason Görüntüleri 40 Hafta

Ultrason Görüntüleri 40 Hafta

  1. Hafta Gebelik Süreci 

Bir kadının 40. gebelik haftasında artık vücudu tamamen doğuma hazırdır. Teslimat bu hafta herhangi bir zamanda olabilir. Bu nedenle anne adayları bir bebeğin doğumuna her şekilde hazırlanmak zorundadır. Doğum tarihi yaklaştığı için anne vücudunda hormonal değişikliklere bağlı olarak birçok değişiklik meydana gelir.

40. Hafta Kaçıncı Aydır?

40 haftalık hamile kadınlardan aldığımız en yaygın sorulardan bazıları 40. hafta, kaç ay gibi sorulardır. Gebeliğin 40. haftası 9 ay 10 günlük gebeliğe tekabül eder. Ortalama erkek gebelik süresi 280 gün yani 9 ay 10 gün olup 40 hafta ile sonlanır. Çoğu insan için gebelik yaklaşık 40 hafta sürer.

Ultrason Görüntüleri 40 Hafta

40.haftada süper görüntüler negatif olması da ayrı bir endişe konusudur. Çoğu durumda, doktorunuz 40. haftada bir ultrasona ihtiyaç duymaz. Bu haftaya kadar yapılan testlerde bebeğin pozisyonu ile ilgili gerekli çıkarımlar yapıldığından genellikle bebeğin kalp atışlarının 40. haftada duyulması yeterli kabul edilir. Ancak bazı durumlarda ultrason görüntüleme de şu sebeplerle gözden geçirilebilir. amniyotik sıvı hacminin değerlendirilmesi.

40 Gebelikte Bebek Gelişimi

40’dan sonraki hafta, tüm bebekler doğmak için gereken olgunluğa erişmişti. Bu dönemden sonra bebek, dış dünyaya kolayca uyum sağlayabilmek için organ geliştirme sürecini mükemmelleştirmiştir. Bebeğin herhangi bir sağlık sorunu yoksa ve sağlıklı doğduysa kuvöze veya yenidoğan yoğun bakım ünitesine gerek yoktur. Lanugo adı verilen vücudun yüzeyini kaplayan ince tüyler, 40. haftada neredeyse tamamen yok olur.

40. Hafta Bebeğin Haftalık Cihazları

  1. gebelik haftasında bebekler bebek gibi hareket edebilmektedir. Bebeğin el, ayak, el hareketi gibi duyuları da oldukça gelişmiş ve oldukça güçlüdür. Anne karnındaki 40 haftalık bir bebek de 38 haftadan itibaren doğan tüm bebeklerde görülen hareketliliğe sahiptir. Ancak bebeğinizin boyu ve kilosu bu hafta önemli ölçüde arttığı için anne karnında hareket edebileceği alan çok sınırlıdır. Sonuç olarak, geçen hafta boyunca ani hareketler yerine daha yumuşak hareketler hissedebilirsiniz. Bu hafta boyunca bebeğinizin hareketlerinin dinlenme halindeyken saatte yaklaşık 10 kez hissedilmesi beklenir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu