Sağlık

Ellerde çatlaklar Nasıl Giderilir

Ellerde çatlaklar Nasıl Giderilir

Ellerimiz daima ön planda olduğundan ellerimizin görünümleri de büyük önem arz eder. Sadece ellere bakılarak bir insanın genel bakımı konusunda bilgi sahibi olmak mümkündür. Kaldı ki kadınlarda el ve yüz bakımı daha genç ve sağlıklı görünmek için çok önemlidir.

Dış ortamın sağlıksız koşulları altında çatlayan ve kırışan ellerimiz ve yüzümüz en hassas bölgelerimiz olarak sürekli bakıma ihtiyaç duyar. El bakımı da cilt bakımı gibi önemli bir konudur. En çok kış aylarında ve sonbahar aylarında ellerimizde sık sık çatlaklıklar oluşur. Bu çatlaklıklarla mücadele etmek için cilt bakım ve nemlendirici kremler uygulamak gerekir. Yaz aylarının sıcak ve kavurucu ortamında yine cildimiz hasar görür ve ellerimiz ve yüzümüz buruşabilir. Yine en iyi çözüm doğal güzellik maskeleri kullanarak el ve yüzü nemlendirmek ve beslemektir.

El ve Yüzümüz her zaman neme ihtiyaç duyar

Ellerimiz ve yüzümüz-boynumuz daima nemli kalmalıdır. Mutfakta bulaşık yıkarken ellerimiz kullanılan deterjanlar ve çeşitli kimyasal temizlik ürünleri ile temas ettiğinde sağlığını yavaş yavaş kaybedebilir. O halde günlük olarak cildi yatmadan önce nemli tutmanın yollarını aramak iyi bir çözüm olabilir.

Zeytinyağı ile ellerinizi her akşam yatmadan önce ovuşturun. Mümkünse her akşam salatalık suyu ile de ellerinizi yıkayabilirsiniz. Doğal nemlendiricilerden biri olan süt ve papatyayı da birlikte kaynatarak ve içine de birkaç damla zeytinyağı damlatarak teninizi şımartın.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu