Bebeklik Dönemi

Anne sütünün yetersiz olduğunu nasıl anlarız

Anne sütünün yetersiz olduğunu nasıl anlarız

Bebeklerin en çok muhtaç olduğu gıda anne sütüdür. Annenin sütünün yeterli gelmesi durumunda bebek ilk 6 aylık dönemde sadece anne sütü ile beslenmelidir.

Ancak bir çok kişinin şişman olmayan bebeği sağlıksız görmesi ve bu durumlarda hemen annenin sütü yetmiyor kanısına varması sonucunda pek çok bebek çok erken dönemlerde ek besinlere başlatılmaktadır.

Oysa ki zamanından önce ek besin verilen bebeklerin bir çoğunda ilerleyen yaşlarda obezite riskinin arttığı ve pek çok hastalığı daha kolay yakalandıkları tespit edilmiştir. Bu nedenle kesinlikle bebeğe ek besin başlanmadan bebeğin gelişimini takip eden doktorun tavsiyesi istenilmelidir.

Peki Bebek Gelişiminde Anne Sütünün Yetersiz Geldiğini Nasıl Anlarız? Bu sorunun cevabını size en iyi kendi doktorunuz verecektir ancak bunun en önemli belirtisinin bebeğin kilo artışının durması yada çok az gerçekleşmesi olduğunu bilmenizde fayda var.

Ancak gereksiz yere annenin sütü az diyerek anneyi üzüntüye ve strese sokmak annenin gerçekten sütünün azalmasına neden olabilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu